web dobre-jedlo.sk píše Miro Veselý. Pozrite si aj:

Hlavné jedlá

Za hlavné jedlá zvyčajne označujeme to, čo sa považuje za "pointu" jedenia. Ak ste boli na obede, poviete, že ste mali "vepřo knedlo zelo". To je hlavné jedlo. Už nespomeniete polievku, zákusok, pivo, kávu, šalát, predjedlo.

V zásade sa dá povedať, že väčšina toho, čo označujeme ako hlavné jedlo býva zároveň aj celkom dostatočné jedlo. Kto má ťažkosti s priberaním, mal by obmedzovať aj hlavné jedlá. Nielen všetko ostatné.

V týchto receptoch nájdete mnohé jedlá, ktoré sú nezdravé. Napriek tomu sa považujú za správne jedlo. To, že tu nájdete recept ešte neznamená, že máte jesť takéto jedlá často. No a to, že sú to často nezdravé jedlá znamená, že by ste ich mali jesť veľmi málo a zriedkavo.

Prakticky žiadne jedlo nie je "nezdravé". Nezdravým sa skôr stáva nemierne jedenie. Ak napríklad klobása obsahovať rakovinotvorné látky, mali by ste zvážiť, koľko jej zjete. Ak sa bojíte rakoviny, nejedzte ju vôbec. Ak sa nebojíte, občas trocha by ublížiť nemala. A ako to je naozaj? Neviem. Nikto nevie. Niekto sa šetrí celý život a dostane rakovinu. Iný hoduje, napcháva sa klobásou a má šťastie – umrie na infarkt.

Takže odporúčam: pred jedlom si vždy premyslite, čo chcete jedením dosiahnuť. Obezitu? Najedenie sa? Zdravie? Doplnenie (nie preplnenie) energie? A podľa toho voľte jedlá.

Páčil sa vám tento článok? Ohodnoťe ho, prosím.
Hlavné jedlá
5 (100%) 1 vote
KapustnicaKaporFrancúzske zemiaky

9× koment k článku Hlavné jedlá

  1. ahote Miro a Papuch
    stranka sa nam z manzelkou velmi paci, skusali sme uz par jedal z tvojej tvorby, su vyborne!
    mas nejaky dobry recept na domace fasirky?
    dakujeme

  2. ahoj te stranka sa nam manzelom velmi pacila skusali sme par jedal z tvojej tvorby su viborne mas nejaki dobry recept na zemiaky prosim

  3. Germa, pozere1m, že tiež nepatredte k rodine1m, ktore9 v nedeľu musia mať na obed hov. poveliku a šniceľ:-)*Kfdm ja komentujem tvoj obed, v rfare sa pečfa jaternice a take9 malinke9 zemiačiky čo niektored neche1vajfa v zemi lebo sa im s nimi nechce „prplať“ a k tomu kysle1 kapusta. Packa

  4. Dobry den,tu je pridany recept :hovadzia pečen na cibulke,a predtym som čitala,kde ste pisal že ktrore jedla su nezdrave a ktore zdrave.Medzi nezdravimi bolo aj hovadzie maso aj pecienka,akože obsahuje toxicke latky…..tak už teraz mam z toho mišmaš…čo mam teda jest???Najlepšie asi nič,podla toho…čo sa tu všetko už popisalo…

Napíšte komentár

Tento web prevádzkuje © Miro Veselý.
Kontakt: mv@mix.sk | miro-vesely.sk | facebook | google+ instagram | twitter