Vybavenie kuchyne

V mnohých rodinách muži nevaria. Často sa za tým skrýva starostlivá gazdiná, ktorá ho nikdy nepustila do kuchyne. A tak sa vo vybavení kuchyne nevyznáme a nejaké kuchynské zariadenie je pre nás veľká neznáma.

Prečo sa muži nezaujímajú o kuchyňu a varenie? Možno to poznáte aj vy: „parížsku tortu vie spraviť len naša stará mama“. „Vajíčkový šalát s domácou majonézou len od babky“. A ono to nám, mužom aj veľmi vyhovuje, ak sa nemusíme starať o varenie. A tak ak ste muž, čo nevarí, tu nájdete aspoň pár tipov ako zistiť, ktorým koncom sa z kuchyne vynášajú jedlá. Ak rozoznáte varechu od žehličky, ste na dobrej ceste. No pozor! Nie, že skončíte za žehliacou doskou. Žehliť netreba. Stačí, ak si košeľu zakvapnete kečupom a nikomu nebude vadiť, že nie je vyžehlená, verte mi.

Pokiaľ si svoju kuchyňu potrebujete trocha zariadiť a dovybaviť, najvýhodnejšie bude, ak svoju profesiu ihneď zmeníte na milionársku kariéru. Nie je lacné nakupovať kuchynské vybavenie. Problém je v tom, že človek je od prírody tvor lakomý a nerád platí za nejaké predmety, ktoré donesie domov a nemôže hneď použiť. A presne tak kuchynské vybavenie funguje!

Príbeh zariaďovania kuchyne

Vy jedávate jednou vidličkou z hrnca, takže potrebujete jeden jediný kus. Ale v skutočnosti ich potrebujete kúpiť najmenej 6 kusov. Nielen vidličiek, ale aj príborov, tanierov, hlbokých tanierov… Patrí sa to.

Aj keď ste sám, vždy je riziko, že sa okolo vás neskôr vytvorí manželka, 3 deti a svokra. A v tej chvíli budete potrebovať nielen 6 vidličiek, ale aj 6 nožíkov, lebo manželka trvá na tom, že sa musí jesť príborom. A z tanierov. (Potvora, furt musí sekírovať. Človek aby sa pomaly poohliadol po dobrom rozvodovom právnikovi…) Ešte zakáže mľaskať a grgať a právnik má kšeft!

Čo už. Potrebujete teda 6 hlbokých tanierov, lebo svokra bez polievky je horšia ako podráždený pitbul bez reťaze. A tak sklopíte uši a v mene lepšieho vybavenia kuchyne dokúpite pár príborov, pár tanierov a nejaké drobné haraburdie.

Donesiete to domov, ale s hrôzou zistíte, že to je kopa riadov, ktoré vlastne nemôžete nechať hodené v rohu obývačky. A tak tortúra s kuchynským vybavením je len začiatkom. Zistíte, že ďalšou úlohou je zriadenie kuchyne kuchynským nábytkom a spotrebičmi. Na šľaktrafenie.

Stojíte v prázdnej kuchyni, v ruke vidlička. Kam ju dať?

A už v duchu vidíte, ako z vašej peňaženky snežia ďalšie stokorunáčky… Jaj, čo to trepem? Kde sú tie časy! Ako z vašeho pudilára snežia stoeurovky aby vám nejaký poloožratý neholený montér mohol priniesť kuchynskú linku.

Konečne môžete zasunúť príbor kam patrí a taniere tiež. Vaša kuchyňa sa zdá byť vybavená. Ale čo to? Čo vás to svrbí? No ako vždy. Peňaženka. Asi má svrab. Na kuchynskej linke sa nedá variť, potrebujete kúpiť pec. Treba mikrovlnku. Umývačku riadu. Pekárničku na chlieb. A stoeurovky už zas vyťahujete ako keď kúzelník vykladá karty na stôl.

Zariadenie kuchyne nemá koniec, pretože to treba prilákať iného podnapitého súdruha, ktorý vám spraví kachličky. Spotrebu alkoholu na Slovensku navýši ďalej vodár, plynár, podlahár a to všetko platíte vy, pretože ste sa pustili do vybavenia kuchyne.

A to všetko ste spravili preto, aby svokra nemohla ani pípnuť.

A viete čo? Ona nepípne. Tá sa hneď rozkotkodáka! Nechá sa počuť, že tú kuchyňu máte jednoducho vybavenú príšerne. Nepraktická kuchynská linka, zle umiestnená voda, príšerný dres, nemožné (ale fakt nemožné!) taniere a tie príbory? Tie vyzerajú, ako keby ich vyberal starý mládenec, ktorému by bolo stačilo kúpiť si jednu vidličku!

A manželke sa už trasie brada a oči už chystá zošúveriť do tej zúfalo-prosebnej psej grimasy typu chcem keksík. A to už je len otázka času, kedy sa to celé bude opakovať. V poslednej chvíli si uvedomíte, že zas zariadiť nanovo kuchyňu je lepšie, než keby chcela prerábku jadra a možno aj obývačky.

A keď potom pár hodín po tom, čo sa trocha ukľudníte príde manželka domov s katalógom rodinných domov, jedine infarkt už k vám môže byť láskavý.

No a poučenie z tohto príbehu si, milí páni, aj tak nevezmete, pretože ak je človek doma sám s vidličkou, tak mu je smutno.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: