Slanosti

Slanosti sú môj osobný názov pre slané jedlá typu perpetuum mobile. Klasickými príkladmi sú slané tyčinky, čipsy, rôzne keksíky, solené oriešky. Soľ podčiarkne chuť a vytvorí túžbu dať si viac. A ešte raz. A ani nezbadáte ako a zistíte, že všetko, čo ste mali už je zjedené.

Aj slané jedlá sú často nebezpečné na tučnenie. Spravidla obsahujú tuk, často sacharidy. Aj malé množstvo slaného jedla je energeticky výdatné. A človek tak za chvíľku ľahko zje mnohonásobok energie, než by mal pojať za jeden deň. Nehovoriac o tom, že je to prázdna energia z nekvalitného tuku a sacharidov.

Pri príprave i jedení slaných jedál odporúčam pred okoštovaním obmedzte množstvo. Aby ste nechtiac nezjedli celý plech s čerstvými koláčikmi.

Pri solení si musia dávať pozor ľudia s problémami so srdcom. Soľ zavodňuje, jej nemierne užívanie môže vážne poškodiť vaše zdravie. Nemusí. Ale radšej sa nespoliehajte na to, že ak iní solia do bezvedomia, aj vy môžete. Môžete. Ale potom musíte počítať s možnými dôsledkami.

Komentáre k článku: Slanosti

  1. Crazyboys 11. decembra 2015

    Nymphetamine:наста пишет: 2011/04/12 в 21:31Pishi na russkom*Albanski nikto ne uvzehaat. A pro oshibki nasrat. Avtor sdelal eto bistro i to horowo.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: