Muž v kuchyni?

Kuchyňa. Miesto, kam mnoho mužov nevkročí.

  • Niektorí nie sú vpustení, pretože robia škodu.
  • Iní si myslia, že kuchyňovať nie je dostatočne mužské.

Tí so zákazom majú smolu. Ostatní si to môžu skúsiť.

Verte, uvariť dobré jedlo nie je viazané na nejaké pohlavie. Ak navaríte, z prirodzenia vám neubudne, mám to vyskúšané.

Jedine, že by sa vám variť nechcelo a skrývate to za frázy o mužských a ženských prácach. Potom nič, s chorobou lenivosť neporadím, je málo liekov proti lenivosti. Snáď len utratiť…

Pištoľ miesto zápaliek

Mať zakaždým poruke zápalky nie je až taký problém.

Zápalky

Horšie je to, že v kuchyni býva skoro stále mokro a mokré zápalky neposlúchajú. So zápalkami je aj druhý problém – kam s použitými. Treba sa uistiť, že zápalka je po použití naozaj mŕtva a že nezapáli odpadkový kôš, dres, vás a celý panelák, či kde práve klochtíte.

Pištoľ na plyn

Pištoľ niektoré tieto problémy rieši. Aj po obliatí vodou niekedy trochu funguje. Nevýhodou je, že jedna iskra niekedy nestačí a plyn nezapáli. Preto odporúčam vizuálny kontakt, či plyn naozaj horí. Aby nebuchol.

Verím, že sa nemusím púšťať do objasnenia princípu, na ktorom to pracuje. Musel by som voliť slovník politikov, keď chcú hovoriť o niečom, čomu sami nerozumejú. Takže pre zvedavcov blesková klarifikácia: aplikácia na piezoelektrickej báze. Ale sú aj iné varianty, napríklad na plyn. Horia, takže lepšie zapália.

Samozrejme ak máte elektrickú pec, šibrinkovanie zápalkami, či pištoľou veci síce neublíži, ale nič tým nezískate. Alebo inými slovami: Netreba.

Váha na potraviny

V kuchyni nezaškodí mať váhu. Niektoré recepty totiž bývajú uvedené spôsobom „koľko deka cukru“ máte navážiť. Nemám rád také recepty, lebo váha býva málokedy poruke.

Oveľa radšej mám recepty, ktoré prepočítajú váhu na polievkové lyžice a podobne. Nie je to presné, ale to pri väčšine receptov vôbec nevadí. Plus mínus autobus a výsledok je celkom dobrý. Iba ak by nie.

Ťažké topánky

Samozrejme pod pojmom váha sa nerozumie osobný nepriateľ nás. Osobná váha nepatrí do slušnej spoločnosti, ešte by vám prestalo chutiť jesť.

Ak chcete krájať, použite lopárik.

Lopárik je kus dreva. Na dreve sa pokrm nešmýka, ani keď je vlhký. Navyše nevadí, ak na ňom zanecháte stopy po krájaní.

Lopárik

Dnes sa dajú kúpiť aj lopáriky z umelej hmoty a tak je len na vás, ktorý si vyberiete.

Ak kúpite kvalitný lopárik, určite vám vydrží mnoho rokov. Nenechávajte ho však zbytočne vo vode, alebo navlhnutý. Drevo by sa časom deformovalo.

Komentáre k článku: Muž v kuchyni?

  1. lili 4. mája 2008

    bavilo by ma s tebou sútažit naraz v kuchzni,len by musela mat rozmer amfiteátra nakolko nemám rada malé priestory.Ja a nechala by som ta galantne vyhrat,v hocijakom jedle.Varím totiž rada,nerada pečiem,len také čo nepokazím/hrnčekové/ahoj

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: