Panvica

Za socializmu bola panvica a valček na cesto najčastejším doplnkom v ruke ženy nakreslenej v humoristických časopisoch. Tieto dva nástroje bývali akože odpoveďou na mužov alkoholizmus a autori vtipov opakovane dúfali, že tým pobavia národ.

Panvica

Ak máte doma panvíc viac, verte, že každá sa hodí na niečo iné. Ak ešte žiadnu nemáte, kúpte si panvicu drahú, s veľmi hrubým dnom a teda poriadne ťažkú. S teflónovým povrchom.

Lacné panvice sú totiž nanič. Stará mama by povedala, že sú na "milú kedvéš", čo síce nedokážem preložiť, ale pamätám si tento terminus technikus.

Tenká a ľahká panvica sa už po niekoľkých sekundách vplyvom tepla prehne. Z rovného dna je zrazu parabola na satelit a ak máte doma elektrickú pec, práve ste dopanvičili. To sa hrubej nestane.

Tenkodná he-he, alebo ako to pomenovať, panvica navyše nedistribuuje teplo rovnomerne.

Chcete si spraviť napríklad ukrivdené oči. Vrhnete na panvicu pár vajíčiek. V strede už budú prihárať a po okrajoch bude bielko ešte celkom riedke.

Lacné a tenké panvice – najlepšie také tie pasce na peňaženku – sú úplne najhoršou voľbou. Kúpa typu 3 panvice s pokrievkami spolu za tristo korún sa vám vypomstí. Po pár vareniach sa zničí tenká a nekvalitná teflónová vrstva. Pokrmy vám začnú prihárať, pri umývaní riadu si zas precvičíte slovnú zásobu nádávok.

Komentáre k článku: Panvica

  1. jana 29. marca 2008

    nas raz presviedcal nejaky typek z Tefalu, ze na plynove sporaky su urcene panvice s tenkym dnom a na elektricke treba tie s hrubym dnom – cim hrubsie tym lepsie. nakoniec sme si nekupili nijaku, lebo sme od rodinky dostali dve – jednu s tenkym a jednu s hrubym (obe zn. Tefal). mame plynak, a ta s tenkym je naozaj lepsia (subjektivne) – obe hreju pekne rovnomerne (pekne to vidno napr. na palacinkach), ale tej s hrubym dnom trva vecnost nez sa rozohreje takze ak je variaci zrovna prilis hladny a hodi tam jedlo priskoro, potom sa to napriek uzasnej teflonovej vrstve pripaluje. navyse je tazka, takze si nadavky pri umyvani uzijem skor pri tej hrubej 😉
    a inac uplne najlepsia panvica je taka aspon 50 rocna „palacinkaren“ po babke – na teflone nikdy nevyrobite take uzasne palacinky!

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: