Hrnce v kuchyni

Hrnce sú rôzne nádoby na varenie a ukladanie potravín.

Hrnce

V bežnej domácnosti býva viac hrncov, ako počítačov. Tento nepríjemný fakt berte do úvahy. Hrncov je viac zvyčajne preto, že je potrebné mať viaceré veľkosti.

Rozdelenie hrncov podľa využitia

Hrnce majú nielen v kuchyni, ale aj v domácnosti celkom nezastupiteľné miesto. Široké využitie hrncov môžeme ilustrovať aspoň na tých najzákladnejších funkciách:

 • Hrnce sa využívajú na strihanie vlasov. Umožňujú vytvoriť niektoré z moderných strihov. Menší hrniec teda môžete využiť pre menšie dievčatko a vykúzlite tak Majku z Gurunu. Väčší hrniec sa hodí na strih zvaný hríb.
 • Hrniec, najmä hlbší (kvôli rezonancii) môžete využiť v prípade, že ste zdraví. Ak sa objaví situácia že potrebujete mať hlas ako z hrnca. Môžete ráno s použitím niektorého z hrncov zavolať do firmy. Oznámite, že ste chorí. Im bude jasné, že ste večer boli ožratí. A vy ste pritom triezvi a môžete sa celý deň flákať.
 • Do hrnca môžete nahádzať staré fotografie. Napríklad pri triedení. Je to vhodná zberná nádoba.
 • Vo väčšom hrnci sa dá spraviť domov pre morské prasiatko. Dobre sa to umýva.
 • Hrniec je mimoriadne užitočný, ak vám kvapká drez, alebo batéria.
 • Maličkým hrnčekom sa dá operatívne uväzniť pavúk, ktorý liezol po kuchyni, kým manžel nepríde a nezbaví vás ho.

Jednoducho, sami vidíte, že túto nutnosť v rôznych veľkostiach potrebuje mať v kuchyni každý!

Hrnce však s vami budú niekedy zápasiť!

Nepríjemnou vlastnosťou hrncov je, že ten, ktorý práve chcete býva vždy vzadu v druhom rade predposledný odspodu. Čo je na šľaktrafenie, lebo kvôli jednému priblblému hrncu treba nielen povykladať dvadsať iných, ale dokonca – čo je horšie – dať ich potom aj nazad! Až v reálnej situácii pochopíte, ako rafinovane sa môžu hrnce brániť tomu, aby ste ich dali nazad. Už po prvých dvoch – troch zistíte, že do skrinky sa najmenej polovica z nej vytiahnutých hrncov celkom určite nepomestí.

Také sú hrnce a som rád, že to konečne niekto niekde napísal. Teda, napísal som to ja, ale to mi neskazí radosť z toho, že to už teraz na ne všetci viete. Áno, je pravda, že na konšpiračných weboch sa už nejaký čas šepkalo o tom, že hrnce sa dajú zo skrinky vytiahnuť, ale už sa nazad nezmestia. Ale málokto súdny tomu vtedy veril.

Nad hrniec patrí pokrievka

Ak varíte, zakryte. Unikne menej pary, ostane viac vody. A bude menej varených papagájov.

Oni totiž nielen andulky, či agapornisy, ale aj iné papagáje radi kontrolujú, čo sa v byte deje. Ak vedia, že v kuchyni niečo buble, potrebujú to skontrolovať. A tak je jednoduchšie dať pokrievku na hrniec, ako pokrievku na celú kuchyňu.

hrncesuprava-hrncovhrnce-suprava

Pozrite si aké hrnce sú teraz moderné

Komentáre k článku: Hrnce v kuchyni

 1. basenka 6. marca 2008

  hehehe, konecne to o tych hrncoch niekto napisal :-). uplne presne.

 2. jana 29. marca 2008

  Miro, este si nenapisal ako je to s pokrievkami – bud je ta spravna velkost uplne na spodku kopy pokrievok (pri hladani sa ostatne vysypu cim sposobia odzubanie dlazby v kuchyni), alebo je prave pouzita niekde v ladnicke na zakrytie vcerajsieho jedla. v kazdom pripade nez ju zozeniem a sprevadzkyschopnim, je uz jedlo uvarene 😉

 3. klaudia 6. apríla 2010

  😀 my to mame doma tak rafinovane, v kuchenskej linke v kute, mame skrinku s rotacnymi policami =) tak len otocim a vyberiem ten zozadu =) a nic netreba davat s5 a stale sa vsetko vojde =) odporucam!

 4. ina jana :-) 20. februára 2012

  jani, dobra rada – do chladnicky pouzi namiesto pokrievky plytky tanier – nezaberie tolko miesta a mozes este nieco navrch polozit.
  inak s tymi hrncami je to uplne pravda, mojho muza priam vytaca, kolko vela ich vraj mame,ale su to len cca 2 sady. a na pokrievky som uz zaviedla stojan – odkvapkavac. je to jednoduchsie a prehladnejsie.

  klaudia, tiez som uvazovala, ale tam sa zase tolko toho nenauklada, ako na policu.

  autor – prave som to tu objavila, idem postudovat. ale zatial 100 bodov.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: