Kuracie pečienky na beštiálny spôsob

Pečienky s pórikom, tekvicou a čili papričkami sú rýchlym a veľmi sýtym jedlom, z ktorého nepreberiete.

Na lyžičke olivového oleja trocha opražte pórik. Tým nechcem povedať, že máte pór pražiť priamo na lyžičke.

Lyžičku oleja črpnite na tefal a pór uvaľte na to.

Pridajte toľko čili papričiek, koľko si myslíte, že unesiete – na obrázku sú pokrájané 3 menšie, čo je veľmi malá dávka vhodná pre začiatočníka, či nenarodené 🙂 deti.

10 väčších paprčiek, (čili papričiek, ale mne sa slovo paprčky páči viac) rozhodne poskytne chuťovým pohárikom väčší chuťový komfort. Je to ako rana lopatou po hlave. Je fakt, že ku koncu jedla už budete potrebovať tretiu vreckovku, pretože slzy a sopeľ sa z vás budú valiť, ale práve to je ono – absolútne nezistíte, že jedlo prakticky nie je posolené.

Po miernom tepelnom ponamáhaní môžete ku póriku primiešať kuracie pečienky. Môže to však byť aj ľubovoľné iné mäsko, najlepšie nie mastné.

To vyzvŕtajte 🙂 na žeravej panvici a ak chcete, môžete krátko podusiť – záleží na tom, ako máte pečienky radi. Dusením sa v kuchyni nerozumie traumatická asfyxia, ale skôr pričapenie pokrievky nad panvicou, čím sa vytvorí vlhká para a teplo sa zhora menej ochladzuje.

Na nie závratne veľké kocky podupkajte tekvicu.

Tú tam šmarte chvíľu pred záverečnou a ešte trocha poduste.

Koľko je toho spolu? Varil som hádam za pol kila kuracích pečienok, asi tak kilo póru a pol kila tekvice. To celé som pohltal za necelý deň a verte, že váha na mňa druhý deň urobila veľmi dobrý dojem – ukázala to, čo som chcel vidieť. (Je fakt, že som si pred vážením ostrihal nechty na rukách aj nohách a oholil som sa! Problém hmotnosti deň neholených fúzov by mohol vážne naštrbiť sebadôveru… 🙂

Na záver môžete ľahko posypať niektorým korením na grilovanie, alebo iným, ktoré viac ochucuje, ako dosáľa a chutné jedlo je pred vami.

A čo je dôležité – aj keď sa na smrť obžeriete, pokojne môžete ďalej pracovať, toto jedlo vás neomámi. Pečienka neobsahuje veľa energie a zeleniny je hojnosť. Môžete sa najesť dosýta, až po rysku, ak teda na krku nejakú máte.

Komentáre k článku: Kuracie pečienky na beštiálny spôsob

 1. Dáša Plechová 31. júla 2009

  Človeče,
  vyskúšala som zopár tvojich receptov a klaniam sa :O))))…

  Dáša

 2. juraj 20. septembra 2010

  Pekne formulovaný recept a aj chutný 😀

 3. peter 28. februára 2011

  vyzerá to dobre … Idem to zajtra variť na praxi tak som zvedavý, ako budú spolužiačky znášať tých aspoň 20 chilli papričiek čo sa tam chystám dať :DDD

 4. inge 21. apríla 2011

  velmi zlato chlapsky napisane, az tak, ze ten recept vyskusam:-)

 5. stano jendek 22. februára 2014

  skvelo pises, recepty idem skúšať. ďakujem

 6. Jedálny lístok na chudnutie | chudnutie-ako.sk 11. januára 2018

  […] Obed: Kuracie pečienky na beštiálny spôsob […]

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: